Další zkušenosti z našeho provozu REGO 

 
Minulý týden jsme Vás informovali o připravované vyhlášce k novým tarifům odběru elektrické energie. Zde je pár našich reálných měření.
Zajímalo nás hlavně, jak máme proudově zatížené jednotlivé fáze a jejich napětí

Na níže uvedených fotkách můžete vidět napětí jednotlivých fází.

  1. obrázek zleva je okamžité fázové napětí.
  2. obrázek zleva je okamžité sdružené napětí.
  3. obrázek zleva je nejnižší fázové napětí.
  4.  obrázek zleva je maximální fázové napětí.

Je zajímavé vidět, že okamžité fázové napětí a minimální fázové napětí na obr. 1 a 3 jsou skoro shodné, ovšem maximální fázové napětí pro fáze 2 a 3 je vyšší. Zde tedy musíme najít, co to způsobuje.

1 U2 U3 U 4 U
 
 Také nás zajímalo, jak proudy tečou jednotlivými fázemi. Na fotkách opět můžete vidět, že momentální spotřeby na jednotlivých fázích se liší, ale u střední hodnoty proudu a maximální hodnoty proudu je zhruba stejný.

  1. obrázek zleva ukazuje okamžitou spotřebu. Samo o sobě nám to ještě nesignalizuje nic závažného, i když proudy okamžité jsou rozdělené.
  2. obrázek zleva ukazuje střední hodnotu proudu. Vidíte, že poměr zatížení jednotlivých fází je jiný, jak ukazuje okamžitá spotřeba proudu.
  3. obrázek zleva ukazuje maximální střední hodnotu proudu, a ta se jeví jako vyrovnaná. Můžeme tedy konstatovat, že naše zatížení jednotlivých fází se jeví jako rovnoměrné.

1 I 2 I3 I


Dalším našim krokem je zaznamenání jednotlivých hodnot do databáze, abychom viděli, jaké jsou průběhy veličin elektrické energie z hlediska časového rozlišení.Uvidíme, zda naše první měření je skutečně pravdivé, nebo vykazuje nějaké nesrovnalosti či nerovnoměrnosti.

Technik REGO
Technik REGO
  REGO s.r.o.  Libušina třída 579/2 
  623 00 Brno-Kohoutovice
  +420 547 220 389
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Hledáme společně se zákazníkem taková řešení, která jsou pro zákazníka nejlepší, a to v oblasti kontroly a řízení energií. 

REGO s.r.o. - ekatalog.czMěřicí, regulační technika - ekatalog.cz