První výstupy z našeho měření!

V předešlých článcích jsme si ukázali, co všechno je možné u nás vidět.V tuto chvíli už máme vše kompletně stažené na dispečinku, kde můžeme odkudkoliv vidět aktuální výstupy. Už nemusíme klikat na měřidle, ale pohodlně vidíme všechny potřebné hodnoty na obrazovce počítače odkudkoliv, stačí se připojit na internet.Kromě všech dříve popsaných hodnot v předešlých článcích, se dnes podíváme ještě na jednu veličinu, o které si mnozí myslí, že se nemění, a to je frekvence a to, co ji ovlivňuje, tedy ukazatele, THD U a THD I.

Co to vlastně je THD?
Celkové harmonické zkreslení (THD, % THD, Total Harmonic Distortion) je to, čím všechny harmonické proudové a napěťové frekvence přispívají v základní frekvenci ke změně hodnot proudu či napětí. Vyjadřuje se jako procento odvozené od základní frekvence 50Hz.

Co je Harmonická?
Je to sinusová složka napětí, která je násobkem základní frekvence křivky.Harmonické zkreslení vznikají zejména v důsledku používání současného moderního elektrického vybavení. Dnešní elektronika je navržena tak, aby odebírala proud v „pulzech“ na rozdíl od starších, neelektronických zařízení, která odebírala proud sinusovým způsobem. Tyto pulzy mohou vytvořit zkreslené tvary křivek, které mohou dále způsobit zkreslení napětí. Proudové a napěťové harmonické frekvence mohou způsobit problémy, jako jsou například nadměrné zahřívání vedení, konektoru, motoru a transformátoru a mohou stát za mimovolným rozpojováním jističů. 

Símus
Obrázek ukazuje mírnou zhruba 3% deformaci sinusovky.
 

 ANALYZA

Příští týden se můžete opět těšit na další poznatky z našeho měření.

 

Technik REGO
Technik REGO

  REGO s.r.o.  Libušina třída 579/2 
  623 00 Brno-Kohoutovice
  +420 547 220 389
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Hledáme společně se zákazníkem taková řešení, která jsou pro zákazníka nejlepší, a to v oblasti kontroly a řízení energií. 

REGO s.r.o. - ekatalog.czMěřicí, regulační technika - ekatalog.cz