Zkušenosti z našeho provozu


Trápí vás velké rozdíly v odběrech elektrické energie?

V minulosti nás trápily velké rozdíly v odečtech spotřeby elektrické energie v jednotlivých měsících. V některých měsících byla spotřeba o 20 % až 50% vyšší než v předešlých měsících a nevěděli jsme proč. Nikdo si už nedokázal vzpomenout, co se za uplynulých 30 dní stalo, změnilo nebo jak mohlo dojít k takovému nárůstu.

A tato situace nastává i v opačných případech. Některé měsíce jsme měli nízkou spotřebu. Nevěděli jsme, zda je to standard, chyba měření, úspora nebo máme neočekávané odběry.

V tabulce jsou zaznamenány denní odběry od 0:00 do 24:00. Jakékoliv navýšení nebo snížení oproti běžné spotřebě je přesně vidět. Vzpomenout si, co se událo včera a mohlo způsobit navýšení je jednodušší než vzpomínat na událost před 30 dny.

Např. naše tabulka a údaj ze dne 15.4.2016. Denní spotřeba nás za tento den vyděsila, ale náš šikovný programátor si okamžitě vzpomněl, že dělal nové aktualizace softwaru a připojoval měřidlo znovu k systému. Kontrolou na odečtu, což je sloupec denní stav, a kontrolou elektroměru jsme lehce zjistili, že se jedná o chybu počítače a v podstatě se nic neděje.

Pro jistotu ještě přidal položku denní nárůst, která nám ukazuje celkovou spotřebu elektřiny od půlnoci do daného okamžiku. Tato položka je aktualizována každou minutu.

Dnes nám stačí jeden pohled a máme přesnou představu o chodu naší budovy.

 

6

Technik REGO
Technik REGO

  REGO s.r.o.  Libušina třída 579/2 
  623 00 Brno-Kohoutovice
  +420 547 220 389
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Hledáme společně se zákazníkem taková řešení, která jsou pro zákazníka nejlepší, a to v oblasti kontroly a řízení energií. 

REGO s.r.o. - ekatalog.czMěřicí, regulační technika - ekatalog.cz